Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve futbolculardan manalı hareket

Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve futbolculardan manalı hareket

ABONE OL
24 Kasım 2022 13:36
Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve futbolculardan manalı hareket
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe Kulübü, Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus ve futbolcuların Anadolu’da 100 kız öğrenciye Cumhuriyet bursu vereceğini açıkladı.

Sarı-lacivertlilerin, “Cumhuriyet’in 100. yılında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Anadolu’da YÜZ kızımız olacak, Cumhuriyet’in izinde, yarınlara itimatla bakan” tabiriyle yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe Futbol Ekibi olarak; ilişkin olduğu toplumun en güçlü modülü, hassasiyetlerinin sahiplenicisi, ülkesinin bedellerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet’in feneri olan kulübümüzün, Cumhuriyet’in 100. yılı için duyduğu heyecanı, Ata’sının izinde attığı ve atacağı adımları, gururla sahipleniyoruz” denildi.

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklama şu formda:

“Fenerbahçe’nin, tarihten bugüne, 7’den 70’e milyonların kalbinde edindiği eşsiz yerde paye sahibi olan futbol ekibi olarak bu mevzuda bizim de sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

Milyonlarca taraftarın alandaki, sokaktaki ve hatta hayattaki sevincinin kaynağı olduğumuzu bilerek, alandaki çabamızı sonuna kadar sürdürürken bu ülkenin sonsuza dek refah içinde, çağdaş, çağdaş kurallarda yaşamasının yegâne sağlayıcısı olan Cumhuriyet için biz de bir adım atıyoruz.

Bu hoş ülkenin, bu fedakar milletin, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bir asır evvel Anadolu’da başlayan, Cumhuriyetle taçlanan gayretine minnet, hürmet ve bağlılığımızı göstermek ismine; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününde; ‘Anadolu’da Bir Kızımız Var’ diyoruz, kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, güçlü bayanların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet Bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz!

Cumhuriyetin 100. yılında, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız öğrencilerin yanında olarak bu bahiste milyonlara örnek olmak istiyoruz.

Uzun yıllardır, ülke genelinde bilhassa bayanlar, kız çocuklarına eğitim, burs, meslek edindirme ismine katkıda bulunan Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği ile birlikte atacağımız bu adımın, imkanı olan herkes için bir vesile olmasını umuyor ve diliyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.