Kemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Kemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

ABONE OL
5 Nisan 2022 18:00
Kemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kemer Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantı öncesi meclis üyelerine 3 yıl boyunca yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler verdi.
 
Başkan Topaloğlu, gerçekleştirilen projelerde desteğini esirgemeyen meclis üyelerine teşekkür etti.
 
Mecliste, 2021 yılı Gelir ve Giderlerini inceleyen Denetim Komisyonunun hazırlamış olduğu raporlarla ilgili meclisi bilgilendirildi. 2021 Yılı Belediye Başkanlığı yıllık Faaliyet Raporunun görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
Mecliste yapılan gizli oylama ile Cumali Afşin ve Mustafa Tıraş encümen üyesi olarak seçildi.
 
İhtisas Komisyonu üyelerinin seçiminin de yapıldığı toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonuna Mustafa Tıraş, Cumali Afşin ve Hasan Ali Acar, İmar Komisyonuna Semih Top, Recep Yılmaz ve Özcan Çeliktaş, Turizm Komisyonuna ise Hasan Ali Acar, Emin Gül ve Recep Yılmaz oy birliği ile seçildi.
 
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (KETOB) tarafından daha önce Kemer Belediyesine yapılan şartlı sulama arazözü bağışında araç devir teslimi işlemlerinde noterde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından belediyeye yapılacak olan şartlı sulama arazözü bağışı konusunun görüşülmesi oy birliği kabul edildi.
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hibe destekli olarak Devlet Malzeme Ofisinden alınan ve kullanım amacı Çevre Temizlik Aracı olan çöp toplama aracının Kamu hizmetine tahsis ile ilgili Meclis kurul kararı (haczedilmemesi için) alınması ve aracın belediyenin “T” cetveline işlenmesi ve Kemer Arslanbucak Mahallesinde açılacak olan Kemer Belediyesi Orduvar – Ülker Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi için hazırlanan Yönetmeliğin görüşülmesi konuları oy birliği kabul edildi.
 
Kemer Arslanbucak Mahallesinde açılacak olan Kemer Belediyesi Orduvar – Ülker Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi için ücret belirlenmesi ve 2022 yılı gelir tarifesine eklenmesi konusunun görüşülmesi konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.
 
Çamyuva Kütüğünde kayıtlı olan Kuzdere Mahallesi 530 ada 04 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonuna sevk edildi.
 
Kemer Arslanbucak Mah. 432 ada batısı Çocuk Bahçesinde yer alan “Trafo Alanı” imar Planı Plan değişikliği ile ilgili hazırlanan imar komisyonu raporunun görüşülmesi konusunun oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, Kemer Arslanbucak Mahallesi Karayolu kenarında kot belirlenmesine ilişkin plan hükmü değişikliğinin görüşülmesi konusu oy birliği ile İmar Komisyonuna sevk edildi.
 
Bir sonraki meclis toplantısı, 5 Mayıs Perşembe günü 14.00 olarak belirlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.