Memleket Partisi Esenyurt Örgütü, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı
  • Ulusal Haberler
  • Genel
  • Memleket Partisi Esenyurt Örgütü, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı
112 okunma

Memleket Partisi Esenyurt Örgütü, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı

ABONE OL
26 Mayıs 2023 00:24
Memleket Partisi Esenyurt Örgütü, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı seçiminin 14 Mayıs’ta yapılan birinci çeşidi öncesi adaylıktan çekilen Muharrem İnce’nin Genel Lideri olduğu Memleket Partisi’nin Esenyurt İlçe Lideri Tanju Karakuş, basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, CHP Esenyurt İlçe Lideri Hüseyin Ergin ve Memleket Partili yurttaşlar da katıldı.

TANJU KARAKUŞ: 100 BİN İMZA SÜRECİNDE EN FAZLA KATKIYI BİZ SUNDUK

Pazar günü yapılacak seçimlerde, Millet İttifakı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Tanju Karakuş, şunları söyledi:

*Zor kurallarda geleceği için, değişim için gecesini gündüzüne katan değerli örgütüm, maddi imkansızlıklara karşın ayakta duran ve durmaya devam eden tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. İlçe binamızı birlikte kurduk. İmece yordamı kimi boya yaptı, kimi sandalye taşıdı, kimi konutundaki bilgisayarını getirdi.

*Kısa mühlet içerisinde 43 mahallemizin 41’inde örgütlendik, mahalle başkanlıklarımızı kurduk, 100 bin imza sürecinde Esenyurt olarak en fazla katkıyı biz sunduk. Birinci seçimime girmemize karşın kura sonucu 300 kişi ile sandık şurasında vazife aldık, tüm okullarda okul liderlerimizi atadık.

*Sandık güvenliğini aldık. İçimizdeki yazılımcı ve programcı arkadaşlarımızın emeği ile kendi seçim sistemimizi kurduk. Bilgileri anlık ve inançlı halde aldık. Tüm bu uğraş ve emeğimizin elbette ki bir sebebi vardı. O da Sayın Genel Liderimiz Muharrem İnce’nin dediği üzere ‘Türkiye’nin değişime muhtaçlığı vardır’ sözüydü.

“BU MEMLEKET BİZİM”

*Bizler Sayın Muharrem İnce’nin liderliğinde yol yürüdük ve yürümeye de devam edeceğiz. Bizim telaffuzumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan dedik, mavi dedik, yani memleket, adalet, vicdan, işsize iş dedik. İnandığımız doğrular için samimi olduk ve yalnızca çalıştık. Bu ülkenin genç bir evladı olarak birebir vakitte ben, bir babayım, 2 kız çocuğum var.

*Onların geleceği için, ülkenin çağdaş, demokratik, laik ve hukuk sistemi ile muasır medeniyetler düzeyinde olmasını isterim. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, dertlerimin olmadığı bir ülke istiyorum. Mesela ben kız çocuklarımın saçlarının rüzgarda özgürce dalgalanıp memnun ve dertsiz gezmesini istiyorum.

*Son günlerde televizyonlarda ve gazetelerde sıkça şunu duyuyoruz, ‘Gençler yurt dışına gitmek istiyor’. Gençler, arkadaşlarım, bizler hiçbir yere gitmiyoruz. Bu memleket bizim. Diğer memleket yok, memleket gibisi de yok. Bu sokaklar, bu göller, bu dereler, bu ovalar, bu ormanlar bizim.

“KARARI OY BİRLİĞİYLE, BİR FİRE BİLE VERMEDEN ALDIK”

*Sokaklarını biz temizlemezsek kimse temizlemez, ağaçlarını biz sulamazsak kimse sulamaz, göllerine biz bakmazsak kimse bakmaz. Göllerini biz temizleyeceğiz, ormanlarını biz koruyacağız, yollarını süpüreceğiz. Yanan ormanların ağaçlarını yine biz dikeceğiz. Umutlarınızı yeşertin, hiçbir yere gitmek yok.

*14 Mayıs seçimlerinde Genel Liderimiz Muharrem İnce adaylıktan çekildi, sorumluluk aldı, gereğini yaptı. Örgütümüzü de özgür bıraktı. Artık önümüzde ikinci tıp seçimleri vardır. 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Memleket Partisi Esenyurt olarak bizlerin hal ve tutumuzun ne olması gerektiğini ilçe idaresi heyeti ile gençlik ve bayan kolları yöneticilerimiz ile birlikte toplantı yaparak belirledik. İdare şurası, oy çokluğu ile değil, oy birliği ile bir fire bile vermeden birebir kararı almış bulunuyoruz.

“KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ”

*Gerekçemiz, bizlerin gelecek telaşı yaşamadan ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istiyoruz. Bizler yalnızca sandığa gidip oy veren değil, birebir vakitte toplumunda önünde olan siyasetçileriz.

*Sorumluluğumuz var ve belirli bir kitlemiz vardır. Hiçbir şey yapmadan yalnızca bakmanın benim için hakikat olmayacağını düşündüm. Birebir mahallenin insanlarıyız, tıpkı istikamete bakıyoruz. Bu kararı alırken siyasi bilgisine inandığım ağabeylerimle konuştum, kendi örgütüm ile de tıpkı niyetteyiz.

*Ben de onların bir noktada sözcüleri durumundayım. Tüm bu his ve niyetler içerisinde kesin kararımız şudur ki 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimlerinde Millet İttifakı adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almış bulunmaktayız. Bu kararın milletimize devletimize güzel olmasını diliyorum.”

HÜSEYİN ERGİN: BİZ PALAVRA YANLIŞ PANKARTLAR ASMAYIZ

Karakuş’un akabinde konuşan CHP Esenyurt İlçe Lideri Hüseyin Ergin de şunları lisana getirdi:

*Tanju arkadaşımızla yolumuz birinci kez kesişmiyor. Uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığımız ve birlikte çalışmışlığımız var. Gençlik kollarında tıpkı periyotlarda, birebir örgüte hizmet ettik ve bundan da onur duyuyorum. Çok bedelli, çok karakterli bir arkadaşımızdır. Kendisini bu davranışıyla da göstermiştir zati.

*Bir sürece gidiyoruz. Çok bedelli Türkiye’nin hürmet duyduğu ve beğendiği bir genel lider ve ittifakın cumhurbaşkanı adayı çok değerli genel liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olacağı 28 Mayıs arifesinde bir ortaya geldik. Uzun yıllardır örülen demokrasi ve halkçılık duvarının üzerine herkes birer, beşer, onar, yüzer çeşitle koyuyor. İşte o tuğlalara Tanju arkadaşımız ve takımı koymak istedi.

*Bizim için çok kıymetlidir, başımızın üstünde yeri vardır. Buradan birileri de görsün. Burada yaşananların hiçbirisi montaj değildir. Saniye saniyesine gerçektir. Biz halkı asla aldatmayız. Halka asla palavra söylemeyiz.

*Halkın karşısına çıkıp da asla palavra, yanlış broşürler, pankartlar asmayız. Geliyor gelmekte olan. Vatan için, ulus için, halkların kardeşliği için iyi uğurlu olsun.

“KILIÇDAROĞLU BÜTÜN TÜRKİYE’NİN UMUDUDUR”

Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt da bu adımın Türkiye için de örnek olacağını umut ettiğini belirtti. Bozkurt, şöyle konuştu:

*Zira Memleket Partisi İlçe Lideri, kendi partisinde kalmak üzere, kendi partisi aleyhinde bir şey söylemedi. Onun unsurlarına sadık kalarak fakat tıpkı vakitte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir genci olarak, iki kız çocuğu babası olarak ülkesinin geleceğine duyduğu kaygılardan ötürü susmadan, ülkesinin geleceğini aydınlık yarınlara taşımak için bir aksiyon içinde şu anda.

*Ben yüreğinden ötürü kendisine teşekkür ediyorum.  Hepimizin, Sayın Genel Liderimizin, Cumhurbaşkanı adayımızın ve olası Cumhurbaşkanımızın söylediği üzere ayağa kalkması lazım. Oturma vakti değildir.

*Bizim hamasetle, sevgiyle, şeytanlaştırma siyasetlerine, iftiralara, bütün yanlışlıklara karşın bir ortada durma zamanımızdır. Tanju Başkan’ıma ve örgütün bütün üyelerine teşekkürlerimi, hürmetlerimi sunuyorum. Çok yavuz, adil, yurtsever bir davranıştır. Umuyorum ki bu davranış, dalga dalga yürüyecektir.

*Sayın Genel Liderimiz, Cumhurbaşkanı adayımız artık yalnızca birinci tıpta olduğu üzere Millet İttifakı’nın adayı değildir. O, bütün Türkiye’nin umududur. Birliğin, barışın, kardeşliğin umududur. Birlikte yaşama iradesinin yüreğidir. Adaletin temsilcisidir. Münasebetiyle artık yalnızca bize ilişkin değildir.

*Türkiye ittifakının adayıdır ve herkesin de bu adaya sahip çıkması önümüzdeki süreçlerde yaşayacağımız aksaklıkları yaşamamak için, birliğimiz, umudumuzun artması için çok değerlidir diyorum. Ben hem Memleket Partisi’nin bütün bileşenlerine, ilçe liderimizin kimliğinde teşekkür ediyorum.

*Umudumuzu büyütelim diyorum. İnancımız güçlensin, güçlenerek artıyor. Çok kıymetli bir cumhurbaşkanı adayımız var. Onunla bir arada herkesin rahat bir nefes alacağına inancımı burada belirtip hepinize hürmetler sunuyorum.

KAFTANCIOĞLU: UĞRAŞA KATKI SUNAN ÖRGÜTE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Canan Kaftancıoğlu da 28 Mayıs’taki seçimin 0-0 başladığını ve bir referandum niteliğinde olduğunu söyledi. Kaftancıoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

*Bizler, şahsım devleti mi yoksa Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti mi, bunun tercihini yapacağız. Biz daima bir arada 28 Mayıs’ta bu ülkeyi yönetirken terör örgütleriyle iş birliği yapanların karşısında bu ülkeyi bilgiyle, birikimle, akılla, adaletle yönetecek olanlar ortasında tercih yapacağız.

*Bizler 28 Mayıs’ta ‘Ne vakit uygun olursa evlenebilir’ diyen çocuğun karşısında ‘18 yaşına kadar herkes çocuktur’ diyenler ortasında bir tercih yapacağız. 28 Mayıs’ta bizler, vatanını nitekim sevenlerle, -lafla değil- özde sevenlerle vatanı işine geldiği vakit parsel parsel satanlar ortasında tercih yapacağız.

*Bu ülkenin bütün kaynaklarını, devletin bütün imkanlarını babalarının parası üzere çarçur edenlerle, soyanlarla bu memleketin, bu devletin, bu vatandaşın bir kör kuruşunu heba etmeyecekler ortasında bir tercih yapacağız.

*Böylesi bir seçime giderken ve böylesi bir seçimde kimler ortasında seçimin olacağının tanımı bu kadar netken böylesi bir günde ‘Mesele memleketse gerisi teferruat’ diyerek bu gayretimizde bizlere güç veren, bu gayrete ‘Biz de karınca kararınca nasıl katkı sunmamız gerekirse orada olmalıyız’ diyerek olan Esenyurt Memleket Partisi’nin bütün üyelerine, yöneticilerine, ailelerine, bütün Memleket Partililere ilçe liderimiz şahsında çok teşekkür ediyorum bir kere daha.

“BİZLERİN PALAVRA SÖYLEME MUHTAÇLIĞI YOK, KANDIRMAYA GEREKSİNİMİ YOK”

*Mesele memleketse dedik, Atatürk’ün dediği üzere ‘Görevini en uygun yapan, vatanını en çok sevendir’. Aslında biz 28 Mayıs’ta bir de yalnızca lafla vatan sevgisini, yalnızca lafla inanmadığı her şeyi söyleyenlerle bir de Kemal Kılıçdaroğlu şahsında beden bulmuş inandıklarını, yaşadıklarını, yaptıklarını ve yapacaklarını bugüne kadar olan duruşuyla ispat etmiş ve bundan sonra da devleti yöneterek sürdürecek olan bireyler ortasında tercih yapacağız fakat bu seçim yalnızca şahısların seçimi olmayacak.

*Bu seçim bir anlayış değişikliği seçimi olacak. Bu seçim daima bir arada Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırıp taçlandıramayacağımızı gördüğümüz ve o mührü basacağımız bir seçim olacak. Şunu hiç unutmayın. 14 Mayıs’ta sarstık. Hepimiz birinci çeşitte biteceğine, bizler en azından inanıyorduk.

*Birinci cinste fırsat bulup da yüzde 50’yi geçemedikleri için ikinci cinste hepimiz o mührü basacağız ve kendimiz için değil, bugünümüz lakin daha kıymetlisi yarınımız için bu sonucu daima birlikte oluşturacağız diyorum. Sizlerden, bu salonda bulunanlardan ufacık bir istirhamım var. Bu seçim, rastgele bir seçim değil.

*Bu seçim Cumhuriyetimizin, bizlerin, çocuklarımızın, evlatlarımızın, bizim üzere düşünmeyenlerin de bir varlık yokluk seçimi olacak. Bu topraklarda hepimizin özgürce ve refah içinde yaşayabilmesinin tahminen de son seçimi olacak. O nedenle sizlerden istirhamım, 14 Mayıs’ta sandığa gitmiş, Cumhur İttifakı’na oy vermiş ya da 14 Mayıs’ta sandığa gitmemiş şahıslarla bir ortaya gelerek ve onları ikna ederek zira bizler ikna edebiliriz. Bizlerin palavra söyleme muhtaçlığı yok, kandırmaya muhtaçlığı yok.

“KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANLIĞINDA BU ÜLKEYE NEFES ALDIRACAĞIZ”

*Neyse olanı anlatarak ve bu seçimin kıymetinden kelam ederek bu bireyleri sandığa götürmek üzere hepimizin bir vatandaşlık ve geleceğe karşı bir sorumluluğu var. İstanbul’da sandığa gitmeyen yaklaşık bir milyon vatandaşımız var. Bizler sandığa gitmeyen vatandaşlar, genç kardeşlerim bilhassa bu hisle kendilerine ulaştığımızda sandığa gideceklerini biliyoruz. Asla umutsuz olmayın.

*2019 yılında İstanbul halkı, sizler, bizler daima birlikte yapılmaz denileni yaptık. Vermez dedikleri seçimi daima birlikte söke söke aldık. O gün İstanbul için yaptık. Bugün İstanbulluya daha büyük sorumluluk düşüyor. Ben her vakit diyorum ki yaparsın İstanbul. Bu kez 86 milyon için yaparsın.

*İstanbul’dan daima birlikte ayağa kalkıp o sandıklara bu hisle gittiğimizde bu sefer 86 milyon için vazifemizi daima birlikte yerine getirmiş olacağız. Bu salondan çıktıktan sonra hepimizin yapacağı tek iş, sandığa gitmeyen genç kardeşlerimizi bulacağız. Cumhur İttifakı’na oy vermiş bireylere kızmadan, onların hiç cürmü yok.

*Biz Kemal Kılıçdaroğlu şahsında beden bulan aklın, adaletin, faziletin, düzgünlüğün, gelecek aydınlık bir Türkiye’sini anlattığımızda onların oyunu alacağız ve daima bir arada 29 Mayıs sabahı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığında bu ülkeye nefes aldıracağız diyorum.

Kaynak: Sözcü

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.