• Ulusal Haberler
  • Gündem
  • Muratbey Peynirlerinin İhracat Kapasitesiyle Lojistik Sektörüne Sağladığı Destek Ödüle Layık Görüldü
89 okunma

Muratbey Peynirlerinin İhracat Kapasitesiyle Lojistik Sektörüne Sağladığı Destek Ödüle Layık Görüldü

ABONE OL
9 Aralık 2021 13:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sektörün yenilikçi lideri Muratbey Peynirleri, ihracatını artırarak lojistik sektörüne iş kaynağı oluşturup yarattığı katkı nedeniyle 12. Atlas Lojistik Ödülleri organizasyonunda “Lojistiğe Katkı Ödülü’nü kazandı. Muratbey, peynir gibi hassas bir ürünü dünyada 5 kıtada sofralara güvenle ulaştırarak, Türk ekonomisine ve katma değerli ihracatına sağladığı desteği ödülle taçlandırdı.

 

Türkiye’nin tamamen yerli sermayeli, milli peynir markası Muratbey, gerçekleştirdiği ihracatlar ile ülke ekonomisine döviz katkısı sağlamaya devam ederken ülkemizin prestijli ödüllerinden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasında ödüle layık görüldü. 11 Kasım 2021 EKO MMI Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda farklı kategorilerde toplam 72 aday yarıştı. Muratbey Peynirleri, lojistik sektörüne iş kaynağı oluşturup yarattığı katkı nedeniyle 12. Atlas Lojistik Ödülleri organizasyonunda “Lojistiğe Katkı Ödülü”nü kazandı.

Muratbey güvenli ve sağlıklı gıdaya önem veriyor

Pandemiyle birlikte gıda güvenliği ve sağlıklı gıdaya ulaşımda yaşanan sıkıntıları anlatan Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “ Peynir son derece hassas bir ürün dolayısıyla biz üretiminde ne kadar hassas davranıyorsak lojistiğinin de aynı hassasiyetle yürütülerek tüketicilere güvenilir ürünlerin ulaşıyor olması çok önemli. Pandemi döneminde net olarak gördük ki gıda güvenliği çok önemli ama bir o kadar da gıdanın insanlara zamanında ve sağlıkla ulaşabilmesi çok önemli. Yani gıda güvenliği gibi güvenli gıdaya erişim de son derece kritik. Lojistik ve üretim aynı ekosistemin parçası. Birbirinin başarısıyla güçlenen ve sürdürülebilir başarıyı ancak birbirini destekleyerek elde edecek iki sektör” diye konuştu.

Muratbey, lojistik sektörüne verdiği katkı ile ihracatını arttıracak

Uluğ, özellikle pandemi döneminde aldığı hızlı ve etkin yöntemlerle insan sağlığını koruyan ve gıdaya ulaşımda güvenliği sağlayan Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey’in ihracatının artarak devam edeceğini söyledi. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Biz çok yakın zamanda Turquality seviyesine de yükseldik. İhracatımız bundan sonra Turquality’nin de gücüyle daha da artacak. Şu anda lojistik sektörünün muhteşem desteği ile dünya çapında 5 kıtadaki herkesin sofrasına peynir gibi hassas bir ürünü başarıyla ulaştırıyoruz. İşi hakkıyla yapan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.