Polis lojmanında meyyit bulunmuştu, davanın seyrini değiştirecek kanıta ulaşıldı
  • Ulusal Haberler
  • Genel
  • Polis lojmanında meyyit bulunmuştu, davanın seyrini değiştirecek kanıta ulaşıldı

Polis lojmanında meyyit bulunmuştu, davanın seyrini değiştirecek kanıta ulaşıldı

ABONE OL
25 Mayıs 2023 15:06
Polis lojmanında meyyit bulunmuştu, davanın seyrini değiştirecek kanıta ulaşıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa’nın Demirci ilçesindeki polis lojmanında, 14 Nisan tarihinde saat 08.00 civarında silah sesi duyuldu. Polis takımları, sesin kaynağı olan komiser yardımcısı Doğancan Yıldız’ın konutuna girdiğinde, ilçede bir hoşluk salonu işleten Yeşim Akbaş’ın başından vurulmuş halde bulunduğunu tespit etti. Yeşim Akbaş hastanede ömrünü yitirdi. Yıldız, ilçe jandarma grupları tarafından gözaltına alındı, fakat isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

Soruşturmanın akabinde Demirci Cumhuriyet Savcılığı, Yıldız’ın özgür bırakılma kararına itiraz etti, Salihli Ağır Ceza Mahkemesi, gözaltına alınmasına karar verdi.

Doğancan Yıldız’ın mahkemedeki tabirinde, şu savlarda bulundu:

– Yerde yüz üstü bulunuyordu. Yeşim’in yanına gittiğimde gözlerinin hafif açık olduğunu ve nefes aldığını fark ettim, yalnızca buna odaklandım. Kanamasını durdurmak için havlu ile müdahale ettim. Telefonum mutfakta kaldığı için 112’yi aramak için mutfağa gittim. Yeşim’in yanına tekrar geldiğimde silahı fark ettim. Silah yerde bulunuyordu.

“KOLONYA KULLANMADIM”

– 112’yi aradıktan sonra havlu ile müdahale etmeye devam ettim. Vazifeliler geldiğinde beni o vaziyette gördüler. Yeşim’e müdahale ederken başına, yüzüne ve omuzlarına dokundum, bunun haricinde Yeşim’e diğer bir temasım olmadı. O süreç boyunca svap örnekleri alınana kadar elimi mutlaka yıkamadım. Kolonya kullanmadım.

– Olay günü, silahı yatak odasındaki bankın üzerine bıraktığımda şarjörü takılıydı, bir adet mermi de silahın namlu yatağındaydı. Silahın emniyeti bulunmamaktadır. Yalnızca silahımda tetik emniyeti var, bunu parmağınla ezmeden ateş etmek mümkün değildir. Silahta bundan öbür emniyet kilidi bulunmamaktadır.

“MERMİ ATIŞA HAZIR HALDEYDİ”

– Aldığımız eğitimlerde ne vakit, nasıl bir olay yaşayacağımız bilinemeyeceği için, bize merminin atışa hazır biçimde namlu yatağında olması söylendi. Silahımı bu formda kullanıyordum.

– Olay günü de son olarak silahı bıraktığımda mermi atışa hazır haldeydi, yani Yeşim silahı aldığında silahı kurmasına gerek olmamıştır. Yalnızca tetiği ezerek silahı ateşlemesi mümkündür.

SERVİS YETKİLİSİNE MESAJ

Ancak telefon kayıtlarının incelenmesi sonucunda, Yeşim Akbaş’ın olaydan yaklaşık 40 dakika evvel, saat 07.19’da işletmesindeki lazer epilasyon aygıtı için servis yetkilisine “Bekliyorum sizi Gürkan Bey” halinde bir ileti gönderdiği tespit edildi.

ESKİ EŞİNE DE ŞİDDET UYGULAMIŞ

Soruşturma sürecinde ortaya çıkan bilgilere nazaran, Yıldız’ın eski eşi Meryem Emir’i tekraren darp ettiği, hakaretlerde bulunduğu ve hatta başına iki kere silah dayadığı belirlendi.

Meryem Buyruk, bu yaşananları 21 Şubat 2022’de Cumhurbaşkanlığı İrtibat Merkezi’ne (CİMER) verdiği dilekçe ve geçen yıl 3 Mart’ta Aile İçi ve Bayana Karşı Şiddetle Uğraş Ofis Amirliği’nde verdiği sözünde anlattı. Eski eşin dilekçe ve tabirinde, problemlerin kıskançlıktan kaynaklandığını belirterek, “Annesinin ısrarı ve mesleği nedeniyle ziyan görmemesi için o periyotta şikayetçi olmadım” halinde söz verdiği öğrenildi. (DHA)

Kaynak: Sözcü

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.