94 okunma

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

ABONE OL
8 Aralık 2021 01:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salihli Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak, 2021 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, Salihli’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kayda, “Değerli hemşehrilerim, meclis üyelerim ve mesai arkadaşlarım, Salihli Belediye Meclisi olarak Aralık ayı toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, Salihli’mize hayırlar getirmesini diliyorum. 5 Aralık Pazar günü, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilmesi ve Dünya Kadın Hakları Günü’nü hep birlikte kutladık. Bu hakkı, fedakar ve cefakar kadınlarımıza veren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Meclisimizde ve Belediyemizde görev yapan değerli kadınlarımıza çalışmalarında üstün başarılar diliyorum. Hemşehrilerime bir müjde vermek istiyorum. Sanko Enerji tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kurtuluş Mahallemize 15 dükkan, pazar tezgahları, sosyal etkinlik alanları ve otoparkın yer alacağı semt pazaryerinin bu ay içerisinde temelini hep beraber atacağız. Salihli’mize hayırlı olsun” dedi.

10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, Allahdiyen Mahallesi 137 ada 1, 2 ve 3 nolu parselleri kapsayan alanlardaki 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişiklik talebiyle ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Kurtuluş Mahallesi 3217 ve 3219 nolu imar adalarında yapılaşma koşulunun belirlenmesine ilişkin talep, Hukuk ve Tarifeler ile İmar Komisyonuna, Yılmaz Mahallesi 378 ada 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 nolu parseller ile 379 ada ve 380 nolu imar adalarını kapsayan alanda yapılaşma koşullarının belirlenmesine ilişkin talep ise Plan-Bütçe ve İmar Komisyonuna havale edildi. Caferbey Mahallesi 3120 ada 6 parselin imar planı değişikliği talebi ile Salihli Belediyesi Otopark Yönetmeliği Uygulama Notlarının görüşülmesi talebi de oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. Yağmurlar Mahallesinde 149 ada 11 parselde bulunan ve mülkiyeti Belediyeye ait olan taşınmazın içme suyu deposu yapılması için MASKİ’ye tahsis edilmesi talebi ise Hukuk ve Tarifeler ile İmar Komisyonuna havale edildi. Karayahşi Mahallesinde bulunan park ve futbol sahalarına isim verilmesi talebi de İmar Komisyonuna havale edildi.

Kurtuluş Mahallesi 4285 ada 1 parselde bulunan alana sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sanko Enerji San. Ve Tic. A. Ş. tarafından semt pazarı yapılmak üzere gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya protokol yapma yetkisi verilmesi talebi ise oy birliği ile kabul edildi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.