Şanlıurfa’da şov ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Şanlıurfa’da şov ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

ABONE OL
21 Kasım 2022 10:40
Şanlıurfa’da şov ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütünün silahlı yapılanmasına yönelik güvenlik güçlerince yurt içinde ve yurt dışında sürdürülen başarılı operasyonlar sonucunda, örgütün kırsal yapılanması kıymetli ölçüde sekteye uğratılıp silahlı faaliyetlerinin minimize edildiği belirtildi.

Açıklamada, provokatif yayınların yapıldığının tespit edildiğine değinilerek, şunlara yer verildi:

– PKK/KCK terör örgütüne müzahir yayın organları ve internet sitelerinden yapılan provokatif paylaşımlar ile ‘Ülkemizin hudut ötesinde terörle çaba kapsamında yürüttüğü operasyonlar aleyhinde ayrıştırıcı ve aldatıcı kamuoyu oluşturmak maksadıyla davetler yapılarak’ kamu nizamının bozulmasının hedeflendiği tespit edilmiştir.

– Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Görev ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 hususu kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli biçimlerdeki şov ve aktifliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk hükmî kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere yapılması beklenen her türlü açık alanlardaki eylem/etkinlikler (basın açıklaması, toplanma, yürüyüş, açlık grevi, oturma aksiyonu, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) ile vilayetimizde eylem/etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe dayanak vermek maksadıyla vilayetimize gelen şahısların ve araçların ilimiz hudutlarına girişlerinin, 5442 sayılı Vilayet Yönetimi Kanununun 11/C unsuru ve 2911 sayılı Toplantı ve Şov Yürüyüşleri Kanunun 19. unsuruna istinaden 21 Kasım 2022 saat 00.01’den 05 Aralık 2022 saat 23.59’a kadar 15 gün mühletle vilayet merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafik sonları içerisinde yasaklanmıştır. (AA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.