97 okunma

SAP yılın en başarılı dijital dönüşüm projelerini ödüllendirdi

ABONE OL
13 Aralık 2021 12:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP tarafından endüstri ve iş birimleri bazında 2021 yılının en başarılı inovasyon ve dijital dönüşüm projelerine verilen ‘Yılın SAP Dönüşüm Ödülleri’ sahiplerini buldu. Hilton Bomonti’de gerçekleşen özel etkinlikte sektöründe öncü olan 23 proje ödüllendirildi. 

İş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden “Yılın SAP Dönüşüm Ödülleri” sahiplerini buldu. 2021 yılının endüstri ve iş birimleri bazında öncü dijital dönüşüm projelerine takdim edilen ödüller, Hilton Bomonti Otel’de düzenlenen törenle sahiplerine kavuştu. Törene, ödül kazanan kurumların CEO ve üst düzey yöneticileri katıldı. Oylum Talu moderatörlüğünde düzenlenen açılış oturumunda söz alan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, 20 yıldır Türkiye’nin dijital dönüşümünün tam merkezinde yer aldıklarını söyledi.

‘Türkiye’yi bölgenin teknoloji ve inovasyon üssü olarak görüyoruz’

Türkiye’de 60’ın üzerinde iş ortağı ve 5.000’in üzerinde mühendis ile büyük bir ekosistem oluşturduklarını söyleyen Uğur Candan, “Her ölçekten ve sektörden 1.400’ün üzerinde şirketin dijitalleşmesine katkı sağlıyoruz. Türkiye’de inovasyon merkezi kuran ilk global yazılım şirketiyiz. Dünya genelinde 180’den fazla ülkede faaliyetlerini yürüten SAP’nin sadece 20 ülkede bulunan yazılım geliştirme merkezlerinden birisi Türkiye’de. Bu merkezimizde, yeni dünyanın en önemli konusu olarak gördüğümüz büyük veri üzerine çalışıyoruz. Buradaki Türk mühendis arkadaşlarımız, farklı coğrafyalarda bulunan 6 SAP yazılım geliştirme merkezi ile eşzamanlı çalışmalar yürütüyor. Mühendislerimizle, ülkemiz ve dünya için değer üretme yolculuğumuzda en büyük rehberlerimiz müşterilerimiz. Müşterilerimizin katkıları, onların hayata geçirdikleri yenilikçi projelerin sadece ülke topraklarında değil dünya coğrafyalarında yer bulması, 20 yılda elde ettiğimiz en büyük kazanımlardan biri. Bugün işini dünya ölçeğinde, iyiyle yetinmeyip en iyi şekilde yapan Türk markaları dünya çapında başarılara imza atıyor. Bu başarılara katkı sunmaktan gurur duyuyoruz”.

 

‘Yenilikçi teknolojiler, iklim hedeflerimize ulaşmada büyük rol oynayacak’

Pandemi ve küresel iklim krizi nedeniyle artık oyunun kurallarının değiştiğine ve döngüsel ekonomiye geçiş yapılması gerektiğine işaret eden Candan şöyle devam etti: “SAP olarak küresel ısınmayı insanlığın önümüzdeki dönemdeki en büyük problemi olarak tanımlıyoruz. Bu yüzden sürdürülebilirliği kârlı, kârlılığı da sürdürülebilir kılmak öncelikli mottomuz olacak. 2030’lar, 2050’ler konuşuluyor ama hedeflerimize ulaşmak için hemen harekete geçmemiz ve diğer kurumlara da örnek olmak adına işe önce kendimizden başlamamız gerekiyor. Önümüzdeki dönemde ülkemizin karşılaşabileceği yerel ve küresel risklere ve fırsatlara hazırlıkta, bulut temelli sistemlerle çevik bir altyapıya sahip olmanın ülkemize avantaj sağlayacağına inanıyoruz. Pandemi dönemiyle birlikte Türkiye’de de kurumlar bulut teknolojilerine daha fazla yatırım yapmaya başladı. Bulut’un ‘bağlan-kullan’ mantığı başta olmak üzere sağladığı avantajlarla kurumları bugünden geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin sürdürülebilir gelişimine ve dijitalleşmesine güçlü ekosistemleri ile birlikte katkı sağlamaktan gurur duyduklarını söyleyen Candan, yoğun çalışmalar sonucunda tamamlanmış 2021’in en başarılı projelerini kutlayarak, iş ortaklarına ve ödül alan müşterilerine teşekkür etti.

2021 Yılının SAP Dönüşüm Ödülleri kazananları:

Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülü: Anadolu Efes 

Telekomünikasyon Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Turkcell 

Yılın Satın Alma Dönüşüm Ödülü: Şişecam

Tüketici Ürünleri Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Arçelik 

Yılın İnsan Kaynakları Dönüşüm Ödülü: Koç Holding 

Metal Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Kardemir 

Yılın Platform ve Teknoloji Dönüşüm Ödülü: Güzel Enerji 

Kimya Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Akdeniz Chemson 

Yılın Finans Dönüşüm Ödülü: SOCAR Türkiye

Tabii Kaynaklar Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: TP-OTC

Kamu Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Türk Kızılay

Otomotiv Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Tofaş 

Deniz İşletmeciliği Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Ditaş 

Mobilya Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Doğanlar Holding 

Petrol ve Doğalgaz Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Petrol Ofisi 

Yılın e-Ticaret Dönüşüm Ödülü: Teknosa 

Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Ahlatcı Holding

Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşüm Ödülü: Koçtaş 

Endüstriyel Makine ve Teçhizatları Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Borusan Makine ve Güç Sistemleri 

Yapı Ürünleri Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Sanko Holding 

Perakende Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Flo 

Yılın Endüstri 4.0 Ödülü: Federal Mogul

İlaç ve Kozmetik Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü: Farmasi 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.